Pēc reģistrācijas pogas nospiešanas tiek nosūtīta vēstule uz Jūsu e-pastu, ja to neredzat, tad pārbaudiet vai tā nav nonākusi pie mēstulēm vai miskastē.

logo
Neizšķirts pret spēcīgo Čehijas valstsvienību
Aleksejs Višņakovs eleganti apspēlē Čehu vārtsargu - P. Čehu

28.03.2015 22:20:37

Lai gan Čehijas izlase A grupā līdz šim nebija zaudējusi punktus, mača sākums neliecināja, ka kādai komandai būtu izteikts pārsvars. Čehi vairāk kontrolēja bumbu un centās uzbrukt, taču Latvijas aizsardzība darbojās ļoti prasmīgi un ar regulāriem pretuzbrukumiem pārbaudīja mājinieku modrību. Viens no šādiem pretuzbrukumiem sarūpēja arī vārtu guvumu, un 30. minūtē pēc lieliskas Artūra Zjuzina piespēles Petru Čehu pārspēja Aleksejs Višņakovs.

Šāds sākums čehus manāmi samulsināja un pēc piecām minūtēm tuvu vārtu guvumam bija Kaspars Dubra – Latvijas izlases aizsargam pietrūka pavisam nedaudz, lai aizsniegtos līdz bumbai pēc stūra sitiena. Atlikušajās 10 minūtēs čehi kļuva manāmi aktīvāki, taču uzbrukumā trūka pārliecības un precizitātes – pirmais puslaiks noslēdzās ar negaidīto 1:0 Latvijas labā.

Otrā puslaika sākumā čehi lieliem spēkiem devās uz priekšu, kas pats par sevi nebija nekāds pārsteigums. Latvijas izlase veiksmīgi izturēja pirmo spiedienu un ar pretuzbrukumiem demonstrēja, ka čehiem aizsardzībā joprojām bija vājās vietas. Ļoti labas iespējas bija Denisam Rakelam un Valērijam Šabalam – pirmajā gadījumā mājiniekus glāba Čehs, bet otrajā Šabala pārcēlabumbu pāri Čehijas vārtsargam un sita tikai nedaudz garām.

Puslaika beigās Čehija organizēja pēdējo lielo ofensīvu, kura arī noslēdzās ar vārtu guvumu. Vāclava Prohāzkas sitienu Vaņins atvairīja, taču aizsargi nespēja apturēt uz maiņu nākušo Vāclavu Pilāržu, kurš bija pirmais pie bumbas un iesita to tukšos vārtos. Kompensācijas laikā čehi bija ļoti tuvu arī uzvarai, taču šoreiz Vaņins un aizsardzība izturēja. Izcīnīts vērtīgs neizšķirts (1:1), taču Latvija bija tuvu arī pirmajai uzvarai šajā kvalifikācijas ciklā.