Pēc reģistrācijas pogas nospiešanas tiek nosūtīta vēstule uz Jūsu e-pastu, ja to neredzat, tad pārbaudiet vai tā nav nonākusi pie mēstulēm vai miskastē.

Fanu Asociācija
logo
Pakļūstam zem oranža tanka

16.11.2014 21:12:49

Šodien 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A grupas spēlē Latvijas futbola izlase izbraukumā bezcerīgi ar 0:6 zaudēja Nīderlandes valstsvienībai. Uzvarētāju labā pa diviem vārtiem Arjenam Robenam un Klāsam Janam Huntelāram.

Lai gan Marians Pahars nemainīja to sākumsastāvu, kas bija veiksmīgajā spēlē pret Turciju (1:1), var apgalvot, ka mūsu trenera izvēle bija pārsteidzoša, jo tādējādi rezervē palika Artjoms Rudņevs, Oļegs Laizāns un Vitālijs Maksimenko – vīri, kuri pret turkiem nebija pieejami (diskvalifikācija vai savainojums), bet šodien maču uzsāka uz rezervistu soliņa. Tātad vietas pamatsastāvā noturēja Eduards Višņakovs, Aleksejs Višņakovs un Antons Kurakins. Kā tika paredzēts, rezervē palika arī Aleksandrs Cauņa.

Jau 2.minūtē Ibrahims Afelajs no asa leņķa trāpīja pa tālo vārtu stabu, bet arī līdz pirmajiem vārtiem diemžēl nebija jāgaida. Nīderlandes lielākā superzvaigzne Arjens Robens mīksti centrēja, un Robins van Pērsijs, netraucēti atrodoties starp Kasparu Dubru un Vladislavu Gabovu, ieraidīja bumbu vārtos ar galvu (1:0). Lai gan Nīderlandei bija milzīgs teritoriāls pārsvars (75%/25% 1.puslaikā), Latvijas izlase prata noorganizēt vienu izcilu momentu vēl pie 0:1. Jānis Ikaunieks pēc partnera uzvarētas divcīņas veikli aizvilka bumbu uz priekšu un lieliski centrēja – Valērijs Šabala līdaciņā draudīgi uzsita ar galvu, mazliet garām.

Vienubrīd šķita, ka spēle ieiet mazliet mierīgākā un mums labvēlīgākā gultnē, tomēr 35. un 42.minūtē Nīderlande pievienoja vēl divus vārtus. Vispirms Robens bija precīzs ar skaistu tālsitienu (iespējams gan, kļūdījās arī Koliņko, sitiena brīdī pārāk izejot no vārtiem), bet pēcāk kļūda savā laukuma pusē, ātra holandiešu saspēle un Klāsa Jana Huntelāra gols no vārtu priekšas. 0:3 pēc 45 minūtēm.

Pahars pārtraukumā nomainīja Ikaunieku, uzlaižot Laizānu, bet pēc mierīga 2.puslaika sākuma 54.minūtē Latvijas izlase noorganizēja otro lielisko uzbrukumu šai spēlē. Piedalījās gan A.Višņakovs, gan Kurakins, bet noslēgumā Zjuzins aizšāva mazliet garām no teicamas pozīcijas. Pēc brīža tieši Zjuzinu nomainīja Cauņa, atgriežoties izlases rindās pēc vairāk nekā gada pārtraukuma!

58.minūtē Robens pēc paša nopelnīta brīvsitiena veica trāpījumu pa pārliktni, bet kopumā posmu līdz 75.minūtei Latvijas komanda nospēlēja ļoti cienīgi, regulāri tiekot arī mājinieku vārtu tuvumā. Protams, jāatzīst arī, ka holandieši savus apgriezienus būtiski samazināja. Mūsu izlases rindās ar labu bumbas pieturēšanu un meistarīgi izpildītiem standartiem izcēlās Cauņa, bet vārtus sarkanbaltsarkanie šodien tā arī neguva.

Toties Nīderlandes izlase mača beigu daļā sasparojās un iepriecināja savus līdzjutējus vēl. Pēc tam, kad Koliņko glāba pēc Memfisa Depaja sitiena, 77.minūtē sekoja stūris, un to vārtu guvumā kritienā ar kāju pārvērta centra aizsargs Džefrijs Bruma (4:0). Savukārt 82.minūtē pretuzbrukumā Robens viegli sašūpoja Aleksandru Fertovu un ar stipru sitienu panāca 5:0. Visbeidzot 88.minūtē ar spēcīgu sitienu punktu pielika Huntelārs - 6:0.